Derneğimiz Hakkında


Derneğimiz,
Denizli Aile Eğitim Yardım Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, aile müessesesinin sağlamlaştırılması, aile fertleri arasındaki bağların kuvvetlendirilmesi ve bunun sonucu olarak toplumdaki dayanışmanın, yardımlaşmanın, hoşgörünün, barışın, sevginin ve saygının yayılmasını sağlamak, milli, manevi ve ahlaki değerlere bağlı insan yetiştirmek gayesiyle 2005 yılında faaliyetine Gökkuşağı Aile Derneği olarak başlamıştı. Aile Dernekleri Federasyonuna bağlı olarak açılmıştır. Denizli'de  Aile Eğitimleri ve bir çok seminerler, eğitim konferansları, ihtiyaç sahiplerine kuru gıda, giyim ve temizlik maddeleri yardımları  yapmaya devam etmektedir. Merkezi Denizli 15 Mayıs Mahallesinde 3 katlı kendisine ait eğitim merkezi ve konferans salonunda haftalık ve aylık eğitimlere devam etmektedir.

Derneğimiz huzurlu ve mutlu bir aile yapısının oluşması için eğitim programları ve çeşitli faaliyetler yapmaktadır. Ayrıca İhtiyaç sahiplerine yönelik  aylık olarak gıda, giyim vb. yardımlar yapılmaktadır. 


Denizli'de Aile Eğitimi, Dini eğitimler başta olmak üzere, gıda hayır marketi desteğiyle birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kurumda yoksul ve ihtiyaç sahiplerine halktan gelen yardımlar doğrultusunda aylık erzak yardımı yapılıyor. İlmi eğitimler veriliyor. Haftanın belirli günleri kuran eğitimleri, arapça eğitimleri, hanımefendiler ve beyfendiler olarak ayrı günlerde sürdürülmesinin yanı sıra. Aylık Rıbat vakfı bünyesinden aylık aile mektebi programlarıyla konferans salonumuzda icraa ediliyor. Her ay tasavvuf ve ilim araştırma dersleri oluyor...


Derneğimizin Kısa Tanıtım Videosu


Etiketler:

Diğer İçerik Başlıkları

Tüm Başlıkları Göster

Faaliyet
Duyuru
Takvimi

Canlı Yayın
Tekrarı

Aile
Makaleleri

Üye Olmak
İstiyorum

Bağış
Yap!