Yazarlarımız

 Abdullah Büyük

 Biri Geçmiş Biri Gelecek İki Mühim Sual
Tarih: 12.07.2021
Değerli kardeşlerim! Buraya çok dikkat ediniz zira daha yokluğunuz dahi yokken; değil anne babanız yedi ceddiniz mensubu olduğunuz insan türünün hiçbir üyesi vücut bulmamışken; Rabbimiz ruhunuzu var etmiş onunla sağlam bir anlaşma yapmış ve sizden de bu anlaşmaya uyacağınıza dair bir ahd-i misak almıştır
Devamını Göster

 Nureddin Yıldız

 Namazlarım beni korkutuyor zevk alamıyorum
Tarih: 01.09.2018

Prof.Dr. Nevzat Tarhan

 Evlilikte akli ve kalbi yönden denklik önemli
Tarih: 2.02.2022
Evliliklerde çiftlerin ekonomik sosyal ve eğitim açıdan dengeli bir seviyede olmalarının önemine işaret eden Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan akli ve kalbi yönden denkliğin önemli olduğunu vurguluyor. Fizksel görünüm diploma ekonomik güç gibi faktörlerin bir evliliğin yürümesinde tek başına yeterli olmadığını kaydeden Tarhan kişilik ve karakter özelliklerinin de önemine dikkat çekti.
Devamını Göster

 Feyzullah Birışık

 Erkekseniz Eşinize Okutun
Tarih: 26.08.2018
Geçen hafta Almanya’dan gelen Ebu Enes isimli bir davetçinin konferansını dinlemek için İzmir’deydim… Çağın hastalığı olan ‘tembellik’ ve ‘sahabeleri örnek kılan etkenler’ başlıklı konu ile dinleyicilerin karşısına çıkan Ebu Enes kardeşimiz Türkiyeli birçok konuşmacıların aksine Kur’an hadis sahabe ve selef âlimlerimizden verdiği örneklerle biz dinleyicilere adeta bal yedirtti… Bir konu bu kadar mı güzel hazırlanıp sunulur…
Devamını Göster

 Sema Maraşlı

 Kadınlar ve erkekler birbirleri​nin dostlarıdı​r
Tarih: 7.11.2020
"Kadınlar şiddet görüyor." diye feryat edenler eğer sözlerinde samimi iseler; aynı hassasiyeti suça sebep olan nedenlerin ortadan kaldırılmasında da göstermeleri gerekmez mi.?
Devamını Göster

 Fatma Tuncer

 Erkeklerin hanımları üzerindeki hakları...
Tarih: 27.08.2018
Bu hafta beylere erkeklerin kadınlar üzerindeki hakları konusunda neler düşündüklerini sorduk. Onlar bu konuda ellerinden geleni yaptıklarını ancak çoğu zaman aileleri ve yakın çevreleri tarafından eleştiriye tabi tutulduklarını ifade ettiler.
Devamını Göster

 Musab Seyithan

 Allah’a Güvenmiyoruz Var mı İtirazı Olan.?
Tarih: 15.01.2020
Ne mutlu Allah’a imanlarını O’na güven ile taçlandıranlara
Devamını Göster

 Halil Atalay

 MܒMİN OLMANIN FARKLILIĞI
Tarih: 30.07.2012

» Bizden Haberler

» Videolar

» Makaleler

» Önerilenler

Faaliyet
Duyuru
Takvimi

Aile
Makaleleri

Üye Olmak
İstiyorum

Bağış
Yap!